
Zárjuk az évet
Ismét eltelt egy év, jönnek az év végi feladatok: adózási módok megválasztása, bővülő kiegészítő tevékenység és persze a pályázatok.
Az adóév végéhez közeledve célszerű az őstermelőknek, a családi gazdaságok tagjainak is átgondolniuk, milyen nagyságú bevétellel és kedvezményekkel számolhatnak, melyek azok a lehetőségek, amelyek kihasználása még intézkedéseket kíván.
A borászok kérését figyelembe véve, az eredetileg meghatározotthoz képest csökkenti a borosüvegek után a kiterjesztett gyártói felelősség (EPR) keretében fizetendő díjtétel mértékét a kormány a rendkívül kiélezett borpiaci versenyben való eredményes helytállás elősegítése érdekében – ezáltal a borágazatban alkalmazandó EPR-díj nem fog nagyobb anyagi terhet jelenteni az ágazat szereplői számára az eddig fizetett termékdíjnál.
Alig, hogy elkezdődött az agrárszakképző intézményekben a tanév, maga az agrárium, a mezőgazdaság is őszi fokozatba kapcsolt, folyamatos munkát adva ezzel a növénytermesztőktől kezdve az állattenyésztőkön át az élelmiszeripari vállalatoknak, őstermelőknek és a családi gazdaságoknak, ahol sosem maradnak napi teendő nélkül a gazdák. Így van ez az agrárképzésben is, ahol a tanév kezdetét szakmai versenyek, pályaorientációs rendezvények és néhány agrárszakképzést is érintő jogszabályváltozás övezte.
Elkészült a 2024. évi pályázati menetrend az agrár- és vidékfejlesztési támogatásokhoz, csaknem 2900 milliárd forintnyi forrás áll a gazdák rendelkezésére – jelentette be közösségi oldalán Nagy István agrárminiszter.
Válogatás ügyfeleink Menedzser Tudás- és Válaszközponthoz érkezett kérdéseiből.