Ezek érdekelnek

Fakitermeléssel foglalkozó egyéni vállalkozónál nagy számban kerülnek beszerzésre a tevékenységet szolgáló erőgépek javítási anyagai (tömlők, csapágyak, gyűrűk, tárcsák). Ezeket a vállalkozó elszámolhatja anyagköltségként vagy ez csak egyéb költségek közé tehető?
Hogyan készülhetnek fel a gazdák a változó klimatikus viszonyokra és a vízhiányra? Az új, jelentős keretösszegű pályázatok lehetőséget kínálnak a mezőgazdasági öntözés és vízfelhasználás hatékonyságának fejlesztésére. Milyen beruházásokra lehet támogatást igényelni, és mire érdemes figyelni a pályázat beadásakor?
Ha az őstermelő a tevékenységével kapcsolatban kap bármilyen támogatást, akkor azt nem kell bevételként figyelembe venni. Ilyenkor a támogatások teljes összegének megfelelő költséget ki kell venni év végén a könyvelésben? Egyszeres könyvelésben mi a helyes könyvelési tétele ennek? Milyen nyilvántartással kell alátámasztani?
Saját termék feldolgozásához engedéllyel rendelkező őstermelő, kispiacon, 40 km-en túl árulhatja-e a termékét? A kérdéses termék feldolgozott terméknek minősül.
Hogyan tehetők a mezőgazdasági gyakorlatok fenntarthatóbbá? Milyen támogatás igényelhető a környezetbarát megoldásokra? Az agrár-környezetgazdálkodási kifizetések új pályázati lehetőséget kínálnak a gazdálkodók számára. Így használja ki a rendelkezésre álló forrásokat!
Milyen lehetőségeik vannak a kisebb gazdálkodóknak, akik fejleszteni szeretnék mezőgazdasági vállalkozásukat? Hogyan tudnak forráshoz jutni azok, akik önerőből nehezen tudnák megvalósítani terveiket? A mezőgazdasági kisüzemek számára most kiírt pályázat 10 millió forint vissza nem térítendő támogatást kínál, amellyel jelentős fejlődés érhető el.
Az érintett magánszemély húsz éve vásárolt termőföldjét már korábban kivonatta a művelési ág alól. Idei évben értékesítené a földet, de több részletben, több vevőnek. Földhivatalnál bejegyeztetné, a helyrajzi szám ennek megfelelően változik majd. Ebben az esetben is fennáll az adómentesség, hiszen öt évnél korábban szerezte a teljes területet vagy az átminősítéstől, esetleg a „feldarabolástól” kell számolni?
Milyen hatással lesz a gazdálkodók mindennapjaira a zöldítési előírások könnyítése? Miben rejlik az új szabályozás előnye, és hogyan igazodik az időjárási viszontagságokhoz? A most bejelentett jogszabály-módosítás jelentős változásokat hoz a magyar mezőgazdaság számára.
A sertés ágazat állatjóléti támogatásainak új szabályai jelentős változásokat hoznak a gazdálkodók számára. Milyen hatással lesznek ezek a módosítások a támogatási kérelmek benyújtására? Hogyan segíthetik a gazdaságokat a válsághelyzetek kezelésében és az új elektronikus rendszerek bevezetésében?
Hogyan segíti az új jogszabályváltozás a mezőgazdasági vállalkozásokat a nehéz gazdasági helyzetben? Milyen új támogatásokra számíthatnak a mikro-, kis- és középvállalkozások? Így módosulnak a kezességi díjtámogatások.